O mne

Rusticolus je malá, jednochlapová dielňa "dobrodruha", ktorý sa po viac ako 20 rokoch strávených v rôznych obchodných pozíciách veľkých korporátnych spoločností rozhodol vykročiť na tŕnistú cestu remeselníka. 

Mojou prioritou je vyrábať výrobky, ktoré zostanú s ľuďmi po celý život (alebo aj dlhšie),  Nie som žiadna hromadná výroba a nerobím každý štvrťrok novú kolekciu. 

Štýl, ktorý preferujem, je vintage-rustikálny-obnosený, ale elegantný a nadčasový zároveň. Používam iba svoje ruky a základné kožiarske nástroje. V mojej dielni nie je žiadny šijací stroj, laserová rezačka ani vysekávací lis. 

Pokiaľ ide o kožu, dávam prednosť  koži s výraznou  prirodzenou textúrou a pokojne i s malými nedokonalosťami, ktoré môžu výrobku dodať osobitý charakter a originálny vzhľad. Vytváram si vlastné strihy a uchovávam ich na "upcycled" kartónoch z Granka, cereálií atď... t.j. žiadne digitálne vzory a strihy v počítači, stiahnuté od iných tvorcov. Skrátka, riadny old school ;-)). 

Na druhej strane viem každý produkt prispôsobiť požiadavkám zákazníka. Koža je (kým všetci ľudia nebudú vegáni) sekundárny produkt (odpadový materiál) mäso-priemyslu. Tiež venujem veľkú pozornosť tomu, aby som bol tolerantný k prírode a používam iba kožu, ktorá väčšinou pochádza zo svetoznámych talianskych garbiarní v oblasti Toskánska, ktoré vyrábajú krásne a príjemne voňajúce kože vysokej kvality pomocou tradičného spôsobu lúhovania, ktorý je šetrný k životnému prostrediu.