Koža & Nite atď..

Koža

V prvom rade, koža je sekundárny (odpadový) produkt mäsového priemyslu. Takže v podstate pracujem s odpadom... Je to však úžasný, trvácny, odolný a všestranne použiteľný prírodný materiál, z ktorého sa dajú vytvárať skutočne jedinečné produkty aj napriek tomu, že povrch kože môže mať známky jaziev alebo škrabancov. Je to úplne prirodzené. Osobne sa týmto drobným chybičkám krásy nevyhýbam (pokiaľ nie sú, samozrejme, extrémne veľké). Tieto nedokonalosti môžu dodať výrobku jedinečný charakter a vďaka nim môžeme dosiahnuť originálny produkt. Ja sa snažím ponúkať jednoduché, rustikálne, "vintage", ale pritom stále elegantné výrobky na každú príležitosť. Koža nadobúda oveľa lepší vzhľad nosením. Rovnako nie je chybou, ak výrobok z kože mierne zmení farbu alebo trochu stmavne. Jedná sa o prirodzený efekt, ktorý nazývame patina, Prejavuje sa na väčšine prírodne spracovávaných koží. Výrobok sa tak stáva časom krajší. Koža, ktorú používam,  je z konzorcia svetoznámych talianskych garbiarní v Toskánsku. To zaručuje, že tradičné výrobné postupy sú kompatibilné s ekosystémom a neškodia ľuďom ani prírode.

Podľa potreby tiež môžem prírodnú kožu nafarbiť (jedná sa o hovädziu hladenicu) z lokálnych zdrojov. Používam ekologické, profesionálne farby na kožu, oleje a vosky. 

Môže sa stať, že niektorú kožu nemám v danej chvíli k dispozícii. Vtedy je možné navrhnúť inú, podobnú kožu, Je to len otázka vzájomnej dohody. Alebo jednoducho treba nejaký čas počkať, kým sa ku mne koža dostane od dodávateľa.  Dostupnosť kože sa líši v závislosti od dopytu a ponuky. Ak je u výrobcu na sklade, tak to trvá približne týždeň...no dobre...dva...

Cognac wax
Cognac wax
Modrá hortenzia - Badalassi wax
Modrá hortenzia - Badalassi wax
Tmavohnedá Badalassi wax
Tmavohnedá Badalassi wax
Olivovo zelená
Olivovo zelená
Karamelová
Karamelová
"Tekvicová" - oranžovohnedá
"Tekvicová" - oranžovohnedá
Zlatohnedá Uragano
Zlatohnedá Uragano
Tmavohnedá - Uragano
Tmavohnedá - Uragano
Čierna
Čierna
Prírodná koža
Prírodná kožaMožnosti farbenia kože:


English bridle
English bridle
Tmavohnedá a svetlohnedá
Tmavohnedá a svetlohnedá
Svetlohnedá s tmavou patinou
Svetlohnedá s tmavou patinou
Zlatohnedá
Zlatohnedá
Čierna
Čierna

DÔLEŽITÉ: Uvedomte si prosím, že každá koža má inú charakteristiku (pevnosť, hustotu vlákien atď.), Takže sa môže stať, že farby po ručnom farbení môžu byť mierne odlišné (možno trochu tmavšie), ako je znázornené na obrázkoch (Čierna zostáva vždy čierna:- )). Na druhej strane bude finálny produkt jedinečný a nikto nebude mať taký istý. Technika farbenia, ktorú používam, spôsobuje "zakalený", nerovnomerný efekt farby, ktorý dodáva produktu veľmi pekný vintage vzhľad.
Nite

Používam nylonové voskované nite
PrackyNástrojeRučné šitie

Zošívanie kože rukami tzv. sedlárskym stehom je starý, tradičný, najsilnejší, najbezpečnejší a najtrvácnejší spôsob šitia kože. Je to podľa mňa oveľa elegantnejší, ale najmä kvalitnejší spôsob šitia ako šitie šijacím strojom.  Skompletizovanie produktu rukami trvá trochu dlhšie, ale som presvedčený, že v tomto prípade sa čakanie  vypláca.  

Kontakt

info@rusticolusleather.com